The Public Domain
The Public Domain
-
- Groots meezingproject
- in Enschede
-
- Componist
- David Lang
-
- Regisseur
- Char Li Chung
-
- Uitvoering op
- 14 juni 2026
-
- Deelname
- is gratis
Zondag 14 juni 2026 – Kunst in het Volkspark Enschede
Na uitvoeringen in New York, Berlijn en Londen organiseren wij op zondag 14 juni 2026 het gratis toegankelijke zangspektakel The Public Domain in Enschede. Dit is een compositie van David Lang voor honderden (amateur)zangers. De deelnemers zingen in de openbare ruimte over wat ze met elkaar delen en wat ze met elkaar verbindt.
Online zoekmachines en social media
De teksten voor The Public Domain zijn ontstaan door online zoekmachines vragen te stellen als: wat brengt mensen samen? Wat is het dat we allemaal delen? De componist maakte een selectie uit de antwoorden die hij kreeg van de zoekmachines en riep The Public Domain in het leven. Componist David Lang: “Ik zie dit werk als een bijna utopische activiteit – een experiment om een betere wereld te creëren.” In tijden waarin iedereen constant met elkaar verbonden is via social media, lijken mensen zich steeds meer af te sluiten voor wat er om hen heen gebeurt. Met dit werk roept David Lang op om juist de verbinding aan te gaan, zowel voor deelnemers als het publiek.
Enschede-editie in vijf talen
Tot nu toe is het werk steeds in het Engels of het Duits uitgevoerd. Omdat Enschede een stad is met veel nationaliteiten, hebben wij componist David Lang gevraagd of wij het stuk in vijf talen mogen uitvoeren. Wat betekent dat wij - met de deelnemers – gaan werken aan vier nieuwe vertalingen! David Lang reageerde enthousiast: ”Dat sluit heel goed aan bij de bedoeling van het stuk.”
Regisseur Char Li Chung en dirigent Resy Weernink
Open je hart en zing mee - meld je aan!
Wij zoeken voor The Public Domain – Enschede-editie zoveel mogelijk amateurzangers uit Twente. Zangervaring is niet nodig.
De repetities zijn in het weekend in april/mei/juni 2026, in Enschede.
Vul het formulier in en meld je aan voor The Public Domain!
Project kick-off op 11 april
Op zaterdag 11 april trappen we het project gezamenlijk af!
Datum: Zaterdag 11 april
Tijd: 11:00 tot 13:00
Locatie: Nederlandse Reisopera, Hoge Bothofstraat 43a Enschede
Zet deze dus maar met stift in je agenda. We hopen je dan te zien!
Repetitieschema
Elke groep heeft plek voor honderd zangers. Zodra de groep vol is, sluiten de inschrijvingen. Aanmeldingen worden verwerkt op volgorde van binnenkomst.
Bekijk hieronder het repetitieschema van de vijf groepen en vul via het formulier in bij welke groep jij het liefst wil aansluiten. Ook zullen er gezamenlijke repetities van groepen plaatsvinden, deze zijn altijd in het Reisopera-gebouw.
De weken waarin we repeteren zijn:
• Week 16 (13 - 19 april)
• Week 17 (20 - 26 april)
• Week 20 (11 - 17 mei)
• Week 21 (18 - 24 mei)
• Week 23 (1 - 7 juni)
De gezamenlijke repetities zijn op:
• Zaterdag 9 mei 11.00 tot 13.00 uur (Reisopera-gebouw)
• Zaterdag 30 mei 11.00 tot 13.00 uur (Reisopera-gebouw)
Repetitieschema:
GROEP 1
Vaste repetitiedag: maandag
Tijd: 10:00 tot 12:00 uur
Locatie: Nederlandse Reisopera, Hoge Bothofstraat 43a Enschede
GROEP 2
Vaste repetitiedag: maandag
Tijd: 10:00 tot 12:00 uur
Locatie: Nederlandse Reisopera, Hoge Bothofstraat 43a Enschede
GROEP 3
Vaste repetitiedag: maandag
Tijd: 19:30 tot 21:30 uur
Locatie: Ontmoetingskerk, Varviksingel 139 Enschede
GROEP 4
Vaste repetitiedag: woensdag
Tijd: 10:00 tot 12:00 uur
Locatie: Nederlandse Reisopera, Hoge Bothofstraat 43a Enschede
GROEP 5
Vaste repetitiedag: zaterdag
Tijd: 11:00 tot 13:00 uur
Locatie: Prismare, Roomweg 167d Enschede
“Ik zie The Public Domain als een experiment om een betere wereld te bouwen. Ik hoop dat je mee wilt doen, want jij bent precies de persoon die we zoeken!”
David Lang, componist The Public Domain